top of page
  • תמונת הסופר/תרותי פינק

9 סיבות מדוע צום לסירוגין לא עובד לכם, ואיך פותרים אותן
אתם צמים לסירוגין, חורקים שיניים, ו...כלום?

אתם לא לבד.


כשאני אומרת שצריך לדעת מה עושים כשצמים לסירוגין - אני לא צוחקת...

כי רוב האנשים נכנסים לצום לסירוגין בלי להבין אותו לעומק, ואז לא מבינים מדוע הם לא משיגים תוצאות...

זו הסיבה שיצרתי את הקורס "אכילה לסירוגין לבריאות והרזיה" -

הקורס המקיף בארץ על צום לסירוגין לקהל הרחב,

ועד ערב ראש השנה (יום שני) ב20:00 יש עליו מבצע שלא עשיתי אף פעם - כמעט 50% הנחה

על הקורס "אכילה לסירוגין לבריאות והרזיה" - הנחה של 555 ש"ח!

נכנסים ללינק, בדף התשלום מקלידים את קוד ההנחה SHANATOVA21

ופותחים את השנה עם הידע שיזניק אתכם השנה

בכמה רמות בבריאות :) הינה שוב הלינק למבצע,

נצלו אותו עד ה6.9, כי מבצע כזה לא יחזור יותר!


ובחזרה לשאלה - מדוע אתם לא יורדים במשקל בצום לסירוגין?

הינה 9 הסיבות הנפוצות (שאגב, לקוחות מסרטון אחד (מתוך 29!) מהקורס "אכילה לסירוגין לבריאות והרזיה").1. אתם לא מספיק זמן בצום לסירוגין

אם זה כמה ימים עד 2-3 שבועות - זה לא מספיק זמן לגוף להתרגל ושקסם ההורמונים יתחיל להתרחש כדי שתרגישו את הירידה בתיאבון - שהיא המטרה של הצום לסירוגין, ושתביא גם להפחתת אוכל ומשקל.

הפתרון: לתת לזה זמן.2. אתם יורדים בהיקפים אך לא במשקל

בזמן צום לסירוגין עולה כמות הורמון הגדילה שמשמר יותר מסת שריר מאשר בדיאטות אחרות. יש סיכוי טוב שעליתם במאסה והורדתם בשומן אם ההיקפים יורדים.

הפתרון: תמשיכו ותזרקו את המשקל לבוידם. רוצים למדוד מספרים? תמדדו היקפים.3. אתם לא צמים מספיק שעות.

רוב האנשים בצום לסירוגין צמים 16 שעות. לא לכולם זה מספיק כדי שיתרחש ה"ריקוד ההורמונאלי" הנכון להפחתת תיאבון. יש כאלה שזקוקים לחלון אכילה קטן יותר (למשל 4 שעות אכילה. או 3. או ארוחה אחת ביום וכו') או לשינוי פרוטוקול לגמרי. למשל ליום-צום-יום לא. על כל הפרוטוקולים אני מדברת בקורס.

הפתרון: אם עברו מעל 3 שבועות ולא ירדתם - שקלו להפחית את זמן חלון האכילה והקפידו על אכילה לפי רעב ושובע ולא נשנשת בחלון האכילה. או לחליפין תחליפו פרוטוקול צום.


4. אתם לא צמים "נקי".

צום "נקי" הוא צום שלא מעלה אינסולין. זה פשוט: בשעות הצום מותר: מים, סודה, תה רגיל וירוק ללא תוספת פירות שונים, קפה נטו, ללא תוספת ממתיקים/חלב/שמנת/שמן/משקאות, ומים או מים רתוחים עם עשבי תיבול.

אחרי שתצומו נקי לפחות שבועיים תבינו למה אני מתעקשת איתכם על הסעיף הזה - ההבדל בתיאבון אח"כ הוא עצום אצל רוב האנשים. אצלי זה היה ממש הבדל בין רעב+מאמץ+קושי לבין קלות וזרימה עם הצום.

הפתרון: להוריד את כל הדברים שלא עושים את הצום נקי. בזמן הצום - צומו. תשאירו את שאר הדברים לחלון האכילה. לא תאמינו כמה זה דווקא יקל עליכם ויפחית תיאבון.5. אתם לא אוכלים לפי רעב ושובע.

לחלק מהאנשים שצמים יש תחושה שבסיום הצום אפשר לבלוס בלי הכרה, "כי צמנו". לא, חברים. ככה אתם מאבדים את האס הגדול של הצום שקורה עם הזמן - ויסות התיאבון.

הפתרון: אם אתם מתקשים לעצור כשאתם שבעים או מנשנשים לאורך חלון האכילה - נסו לאכול רק כשאתם רעבים ועד לשובע עדין ונעים בשעות האכילה. ואם אתם לא שם - מוטב שתשקלו לקנות את הקורס שלי שמלמד איך לזהות רעב ושובע במדויק ואיך להצליח לאכול לפי סימני הגוף (לינק: http://rutifink.vp4.me/sfathaguf-course ).6. המשקל שלכם כבר תקין.

אנחנו כל כך רודפים אחרי המשקל המושלם שהגוף לפעמים נגרר מאחורה...ולגוף יש דיעה משלו בנוגע למשקל המתאים לנו, "דיעה" שנקבעת גנטית. הוא לא תמיד "יסכים" שתהיו טוויגי. למשל הגוף שלי מעולם לא היה רזה ever וגם לא יהיה, ואם ארדוף אחרי החלק התחתון של המשקל התקין לגובה שלי - נדונה לי רק אכזבה ותת תזונה.

הפתרון: אם אתם במשקל תקין - המשיכו לצום לסירוגין ועבדו על מסת שריר. ואפסנו את המשקל בבוידם. ככה ירד ממכם גם הלחץ וגם תרוויחו עוד כמה סנטימטרים בהיקפים.

ואני כאן לעבוד איתכם לעומק על קבלה של הגוף כפי שהוא.7. ירדתם במשקל, אבל אתם בשלב ההתיקעות.

הפתרון: זה הזמן לעשות קצת "שקשוק" למערכת. לשנות או פרוטוקול לזמן קצר או לחליפין לעשות up day down day כדי שהוא ייצא מהצמצום המטאבולי שהוא נכנס אליו.8. אתם לא אוכלים מאוזן בשעות האכילה.

אכילה של הרבה ג'אנק או הרבה מזון שלא משביע (למשל פחמימות ריקות) תפספס את האס הגדול של ויסות התיאבון, שמקבלים בצום לסירוגין.

הפתרון: אכלו בריא, אוכל אמיתי ולא מעובד. אפשר גם שתשקלו להפחית פחמימות, זה יכול לתת עוד edge.9. אתם לא עקביים עם צום לסירוגין.

אם אתם עושים לפעמים 16 שעות צום, לפעמים בכלל לא ולפעמים קצת לא - לא בטוח שתגיעו לתוצאות.

הפתרון: בחרו פרוטוקול ותיצמדו אליו לפחות 3 שבועות. רק אז תחליטו אם זה הפרוטוקול שמתאים לכם או לא.


יש עוד הרבה מה לעשות כדי להצליח בצום לסירוגין, והרבה טיפים שיחסכו מכם הרבה קשיים, חולשות וכאב לב... וכולם מפורטים בקורס "אכילה לסירוגין", שעד ערב ראש השנה (יום שני) ב20:00 יש עליו מבצע שלא עשיתי אף פעם - כמעט 50% הנחה

על הקורס "אכילה לסירוגין לבריאות והרזיה" - הנחה של 555 ש"ח!

נכנסים ללינק, בדף התשלום מקלידים את קוד ההנחה SHANATOVA21

ופותחים את השנה עם הידע שיזניק אתכם השנה

בכמה רמות בבריאות :) הינה שוב הלינק למבצע,

נצלו אותו עד ה6.9, כי מבצע כזה לא יחזור יותר!2,188 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page