על הדיאטה הזו אף אחד לא יספר לך...

אז הרשי לי את העונג!

 

 

 

כשאנחנו חושבות על דיאטה אנחנו בדרך כלל חושבות על ירקות, מזונות "בריאים" ו/או דלי קלוריות וכו'.

אבל היום אני רוצה לחשוף בפנייך סגנון תזונה מסוג אחר לגמרי.

זוהי תזונה שמירב אנשי המקצוע מתעלמים ממנה וחבל, כי יש לה קשר ישיר למשקל שלך, לאושר שלך ולמידת הסיפוק בחייך. 

זוהי התזונה שתת המודע שלך מוזן בה.

 

 

מהי התזונה של התת מודע?

זהו כל גירוי, כל רושם וכל דבר שקורה לך עובר דרך התת מודע. זה כמו סליל שקולט הכל. תת המודע שלך הוא גם זה שיסנן עבורך בצורה אוטומטית מה מתוך עשרות אלפי הרשמים שאת נחשפת אליהם יעבור בסופו של דבר אל המודע שלך.

 

 

אך מה בנוגע לאיכות התזונה הזו?

 האם אנחנו בכלל שמות לב לזה?

 

קחי מצב שבו את מקיפה את עצמך בחדשות מטרידות (מהדורת חדשות סטנדרטית), אנשים פסימיים או שואבי אנרגיה בחיים ובמרחב הוירטואלי - תת המודע שלך יצבור לתוכו המון מידע שלילי, וסביר שייצר עבורך תבנית חיים של: "אין טוב בלי רע", "העולם הוא מקום מסוכן ולא בטוח", "אנשים רק מחפשים איפה לנצל..." ועוד. אם נחשפת לרשמים כמו אלימות, ניצול ועוד בשנים הרכות שלך - הן ישפיעו על תת המודע בדיוק כמו שתזונה מאיכות גרועה תשפיע על ההתפתחות הגופנית של הילד: תבלום את ניצול מלוא הפוטנציאל שלו.

 

כמובן שגם ההפך נכון: אם תקיפי את עצמך במודע ברשמים חיוביים, ספרים מעוררי השראה, אנשים שמאמינים ביכולות שלך - סבירות גבוהה שגם תת המודע שלך יתחיל לנהל אותך מתוך תבנית של: "העולם הוא מקום נעים", "אנשים הם טובים מיסודם" ועוד... ואם התמזל מזלך ונולדת למשפחה אוהבת ותומכת ועברת את שנות הגדילה שלך בסביבה שתמכה בך - העולם ירגיש לך כמו מקום ידידותי, ואת גם תקריני את זה לעולם.

 

ולמה אני מדברת איתך על התזונה של תת המודע שלך בכלל?

כי השליחות שלי בעולם הזה היא לטפל לא רק בגוף שלך אלא באדם שאת, על כל צדדיו.

את לא יכולה לסדר את התזונה ולצפות שכל חייך יסתדרו מייד. אם המסרים שתת המודע שלך הואכל בהם הם "אני שמנה" - את תחזרי להיות שמנה (ולא משנה כמה פעמים תשמעי אנשים שאומרים לך אחרת). ואם תת המודע שלך הועבס במודל רזון לא הגיוני, את לעולם לא תרגישי מספיק נוח בגופך הנורמלי-באמת, עד אשר לא נדאג לתזונה המתאימה לתת המודע שלך ונרפא אותו מהרעלים שהצטברו בו בנושא זה.

 

אני רואה שהעולם שלנו כרגע נמצא במשבר תזונתי מכל הבחינות: אנחנו אוכלים יותר מדי אוכל-זבל ("ג'אנק פוד", אוכל אינסטנט קנוי ומלאכותי), אבל גם מזינים את עצמינו ביותר מדי מסרי-זבל שמישהו אחר הכין עבורינו במשרדי פרסום שתפקידם למכור לך משהו שאת לא צריכה, ורחוקים ממה שהנפש שלך באמת צריכה. חשיפה של עשרות פעמים ביום לצורת גוף רזה בצורה קיצונית מכניסה לתת המודע שלנו מסר שזו הנורמה גם אם במודע אנחנו יודעות שזו נורמה פלסטית ומלאכותית. 
אל תשלי את עצמך. זה שתגידי לעצמך עשרות פעמים ביום (במודע) שזה מסר לא אמיתי, ושהדוגמנית סביר שמרעיבה עצמה בשביל להיכנס לפיסת הבד הזאת שקוראים לה בגד גוף, לא ימנע מתת המודע שלך להכניס את הרזון הזה לסלילים שלו.

 


הינה סרטון קצרצר שממחיש את העניין:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ומה בדבר הדיבור שלך על עצמך? האם את משבחת את עצמך? מפרגנת לעצמך? מפרגנת לגוף שלך? או קוראת לעצמך בטטה, מכוערת, שמנה, פרה, חזירה...?

היגד שלקוחותיי שומעות ממני כשהן אומרות משהו שלילי על עצמן: "תזהרי במה את אומרת, תת המודע שלך מקשיב."

 

אגב, גם הגוף מקשיב. האנרגיה שאת משדרת נכנסת לכל תא ותא (את ההוכחה המדעית לזה גיליתי לא מזמן בספר "ביולוגיה של אמונה", של ד"ר ב.ה.ליפטון, מומלץ בחום!).

 

ואגיד לך דבר אחרון בסוד: זו אחת הסיבות שפתחתי את קבוצת נשים אוכלות ושמחות - כדי לתת תזונה אחרת - תכנים ומסרים אחרים ממה שאת רגילה מהמדיה ומשיח-הדיאטות-ותרבות-הרזון שמסביב.

 

אני מאמינה שכדיאטנית וכתטא-הילרית יש לי תפקיד בעולם הזה - לטפל בתזונה של אנשים. בכל סוגי התזונה.

אם אעזור לך רק בנושא התזונה הבריאה אך לא אדבר איתך על התזונה של תת המודע שלך פתרנו בעיה מאוד קטנה שעתידה להופיע שוב בגרסה אחרת, כי התת מודע עדיין לא הוזן כמו שצריך.

אז היום אני מזמינה אותך לעשות צעד קטן לתזונה בריאה יותר בכל הרמות: הצטרפי אלינו לקהילת נשים אוכלות ושמחות בפייסבוק או בפינטרסט- המקום שבו תוכלי להטעין את עצמך בתזונה בריאה בכל הרמות - הפיזית, הנפשית והרוחנית.

 

שלך באהבה,

רותי