מהו הילינג?

 

 

הכתבה המקורית היא מאת: בן טל-שחר 

פירוש המלה ''הילינג'' הינו ''ריפוי''. הילינג הוא גם שם כללי לכל שיטות הריפוי המבוססות על עבודה אנרגטית. תחום זה הינו, ככל הנראה, התחום המיסטי ביותר מתוך מגוון התחומים כלולים בהגדרה ''רפואה אלטרנטיבית''. 

יש מגוון גדול של שיטות לעבודה אנרגטית, אולם הילר טוב איננו מהווה נציג של שיטה מסויימת, אלא הינו נציג בפני עצמו, המתווך באופן כלשהו בין המימד האנרגטי לבין המימד הפיסי. במלים אחרות, הילר טוב עובד בצורה אנרגטית ישירה, אולי תוך שימוש בשיטות שונות, אך מבלי להיות בפשטות המוציא לפועל של שיטה קבועה כזאת או אחרת. 

בהולכנו להילר, אנחנו עשויים להיתקל במגוון עצום של צורות עבודה. חלק מצורות העבודה של הילרים מסויימים עשויים להזכיר לנו טקסים אינדיאנים עתיקים, או רפואות אליל למיניהן. כל הילר מתעל אנרגיות בצורה שונה ועובד בדרכו היחודית. ההילר פועל בעולם מורכב מאוד, שהינו מורכב לא פחות מאשר העולם המוכר לנו ואולי אף יותר. 
העולם הזה - עולם האנרגיות - הינו עולם מסובך לא פחות מהעולם המוכר לנו, על כן אף הוא דורש הכשרה כדי להבינו ולהסתדר בו. 


עבור ההילר, דברים מופשטים כגון מחשבה, רגש ותחושה, אינם מופשטים כלל, אלא הינם עצמים אנרגטיים מוחשים שניתן לראותם, להשפיע עליהם ולעבוד איתם.

עולמו של ההילר הינו עולם של אנרגיות, ישויות, אדוות של רגש, משבים של תחושה ויחידות מחשבה. 

האדם, בעולמו של ההילר, הינו יצור אנרגטי זוהר, בעל מורכבות גדולה מאוד. המודע והתת-מודע, מערכת האמונות, היכולות האישיות - כל אלה בעולמו של ההילר הינן ישויות ממשיות שניתן לראותן ולעבוד איתן. 

כאשר אנחנו נולדים, חושינו מותקפים, בפשטות, באוסף בל-ייאמן של נתונים. הסביבה שבה אנחנו נתונים הינה כאוטית ובלתי-מובנת. דרושות לנו מספר שנים כדי לארגן אוסף בל-ייאמן זה של נתונים כאוטיים ולהפכו, בהדרגה, לזרם מבוקר של מידע, המכונה ''עולם''. 

ה''עולם'' שבו אנחנו חיים הינו תוצאה של שיטת פירוש וארגון הנתונים המתקבלים מהחושים. אין באמת חומרים מוצקים, שלושה מימדים, זמן, למעלה ולמטה, אני ואחרים וכל שאר התפיסות המוסכמות שאנחנו מבססים את חיינו על-פיהן. 

מה שיש באמת הוא בלתי-נתפס מבחינתנו, אך ניתן לפרשו בצורה מסויימת - ואת זאת אנחנו עושים. אנחנו מפרשים זאת כמערכת בעלת שלושה מימדים + מימד זמן, למשל. 
הפירוש שלנו איננו חייב להיות ''נכון'', אבל הוא חייב לעמוד בשלושה קריטריונים חשובים: 
1. הוא חייב להגן עלינו. כלומר, צריכה להיות זיקה בינו לבין המציאות, במידה המספיקה לצורך הישרדותנו. 
2. הוא חייב להיות גמיש ולאפשר לנו חופש בחירה. 
3. הפירוש הבסיסי חייב להיות מסונכרן לחלוטין עם הפירוש הבסיסי של הסובבים אותנו, אחרת נאבד קשר אחד עם השני. 


הילינג היא רכישה של מערכת פירוש נוספת. מערכת זו איננה יוצרת את חווית שלושת המימדים, זמן, עצמים מוצקים וכולי, אלא חוויה שונה לחלוטין, של עולם שהינו עולם-אנרגיות. 

במלים אחרות, מאותו זרם כאוטי של נתונים בלתי-מובנים המקיף אותנו, המוח יכול ליצור ''מבנה'' הגיוני כזה או אחר. ה''מבנה'' יכול להיות להראות לנו אנשים בעלי ידיים ורגליים - והוא יכול להראות לנו אנשים שהינם כדורי אנרגיה זוהרים. וניתן כמובן ליצור מבנים אחרים לגמרי. מבנה שלם ומגובש היכול לאפשר לנו לשרוד במציאות מכונה ''עולם''. 

תפקידו של הקוסם בעבר הרחוק, כפי שראו זאת אנשים, היה לתווך בין העולם הפיסי המוכר לבין עולם האנרגיות המסתורי. הקוסם עצמו ראה זאת בצורה שונה: תפקידו היה לאפשר לאנשים ליהנות מפירותיה של מערכת פירוש נוספת, אשר יש לה יתרונות משלה, במיוחד בתחומים של ריפוי. לעיתים הריפוי נגיש למערכת הפירוש השניה כלאחר יד, בעוד שמערכת הפירוש הראשונה מסוגלת רק להבחין ב''מחלה'', בלי כל יכולת לטפל בה. 

לדוגמא, מערכת הפירוש הראשונה רואה כאב בטן. מערכת הפירוש השניה עשויה לראות זרימה אנרגטית לקויה, שבהינף יד אנרגטי קטן ניתן לרפאה. 


כאשר הסימפטום מופיע על פני השטח, אנחנו פונים אל ההילר - והוא משתמש במערכת הפירוש השניה שעומדת לרשותו, ב''עולם'' האחר הזמין לו, כדי לבדוק את מצבנו מנקודת תפישה זו. 

סימפטום נובע מסימפטום הנובע מסימפטום הנובע מסימפטום וכך עד אינסוף. ככל שנעמיק יותר, כך נגלה שמה שנראה לנו כבעיה האמיתית איננו אלא סימפטום נוסף, עמוק יותר. 

לדוגמא: כואב לי הראש! 
יתכן שהראש כואב כי זהו סימפטום של צוואר מתוח. 
יתכן שהצוואר מתוח כי זהו סימפטום של העובדה שאינני נע נכון. 
יתכן שהעובדה שאינני נכון זה סימפטום של העובדה שאינני חש את גופי בבירור. 
וכן הלאה... 

דוגמא נוספת: יש לי פריחה ברגל! 
יתכן שהפריחה ברגל היא סימפטום של העובדה שהחתול שלי נוהג להתחכך ברגלי ויש לי אלרגיה לפרוות. 
יתכן שהאלרגיה שיש לי לפרוות היא סימפטום לכך שהמערכת החיסונית שלי לא ''רואה'' טוב. 
וכך הלאה... 


כאשר אני כותב שהמצב ''הצוואר שלי מתוח'' הינו הסיבה ל''כואב לי הראש'', זה יכול להיות נכון ברגע מסויים לאדם מסויים, אך במקרה אחר ייתכן ש''כואב לי הראש'' נובע מסיבה אחרת לגמרי, כגון ''מישהו הביא לי פטיש בראש''. 

כך גם ביחס לשאר הסימפטומים המפורטים לעיל. לדוגמא, כתבתי ש''אני נע לא נכון'' הוא הסיבה במקרה שלפנינו ל''הצוואר שלי מתוח'', אבל יכולים להיות אלף מקרים אחרים, כגון ''אני דואג יותר מדי''. 

כל מקרה יש לבחון לגופו. לא מדובר פה באקסיומות, אלא בהתבוננות אמיתית על מקרה ספציפי. אם יש למישהו פריחה ברגל, יש לכך סיבה אמיתית. מהי? ואותה סיבה, גם לה יש סיבה. מהי? וכן הלאה... 


אחד מההבדלים הבולטים בין עבודתו של ההילר לבין עבודתם של מרפאים מסוגים אחרים, היא שההילר מודע מאוד לעומקי הבעיה והטיפול ומחליט בקפידה במה בעצם לטפל. 

הילרים רבים רואים את האנשים כאילו הם מוקפים הילות. הם רואים שההילה מורכבת מגופים במבנה דמוי בצל, גוף בתוך גוף, כאשר הגוף הפיסי הוא במרכז - הוא כביכול ב''לב'' הבצל. זוהי ראיה שהינה מעין ראיית-כלאיים בין שני העולמות. הילרים הרואים בצורה ארנגטית שלמה, רואים לרוב באחת משתי צורות: 
1. כרגיל, הם רואים כמו כל האנשים, גוף פיסי. 
2. כשהם רוצים לראות את האנרגיה, הם עוברים למערכת הפירוש השניה ורואים גוף עגול או ביצתי זוהר. 

כאשר מנסים לתווך בין שתי מערכות הפירושים, אנחנו מוצאים את עצמנו בעיקר מדברים שטויות, מאחר ולא ניתן לגשר ביניהן בצורה מושלמת. לומר שההילה היא השדה האנרגטי העוטף אותנו, ושהיא מכילה אינפורמציה מאד חשובה ביחס למצבנו הפיזי, הנפשי, המנטלי והרוחני, זו אמירה נכונה אולי מבחינה חוויתית, אך אין לה שום קשר למציאות הפיסית התלת-מימדית. אין שום קשר בין השדה האלקטרומגנטי הממשי המקיף את גופנו, לבין ראיית ה''הילה''. הילה זו איננה קיימת באמת. זהו פירוש של המוח. 

הראיה האנרגטית מראה שהאדם מורכב מאוסף של גופים אנרגטיים (גם הגוף הפיסי נראה, בראיה האנרגטית, כגוף אנרגטי מסוג מסויים). כל אחד מגופים אלה אחראי על תפקודים מסויימים ויש בו מרכזים מסויימים, כגון: מרכז הרצון, מרכז השכל, מרכז הרגש, מרכז הדיבור וכולי. 

הראיה האנרגטית מראה את הבעיה בגופים ומאפשרת לטפל בה באופן ישיר, באמצעות מתן הוראות אנרגטיות לאותם גופים. 

בראיה האנרגטית ניתן לראות שבכל גוף אנרגטי קיימת מערכת של מערבולות אנרגיה, מעין איברים אנרגטיים חשובים מאוד. איברים אלה אמורים לעבד אנרגיה. מהי אנרגיה זו? אין לה כל קיום בעולם התלת-מימדי, לא ניתן לקרוא אותה באמצעות מכשירים, זהו פירוש של המוח, בדיוק כמו שהגוף הפיסי איננו קיים, אלא מהווה פירוש של המוח לנתונים מסויימים המגיעים לחושים. 


המטרה של הטיפול בהילינג היא השגת איזון מלא בין כל הגופים. הריפוי הוא לא רק פיסי, אלא גם ריפוי של התודעה. רוב העבודה בהילינג היא עבודה על עצמנו - ורק חלק קטן ממנה עוסק בריפוי הזולת. 

ההילינג איננו כלי טיפולי הקיים במנותק מהמטפל. ההילינג הינו דרך חיים, המתאפיינת בהתפתחות אישית אל ''עולם'' נוסף ובסיוע לכל הסובב אותנו. רוב ההכשרה של ההילר קשורה אליו עצמו, אל בריאותו ואל התפתחותו האישיות. רק ממקום של בריאות עמוקה משל עצמו, יכול ההילר לסייע לזולתו להגיע לריפוי. לפיכך נדרשים ההילרים לטפח את עצמם ללא הרף, על מנת שיוכלו לטפל בזולתם. ההילרים מצויים תמיד בתהליך מתמיד של לימוד והתפתחות ולעולם אינם מפסיקים ללמוד. 

באהבה,
רותי.

פלאפון: 054-5933648

כתובת: עמק איילון, מודיעין

 כל הזכויות שמורות לרותי פינק©

צרו קשר

מיקום הקליניקה: אונליין בכל רחבי העולם

 fink.ruti@gmail.com  |  וואטסאפ: 054-5933648

כל הזכויות שמורות לרותי פינק. 

לתקנון האתר